Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kovář při práci 

Na této stránce naleznete informace o naší firmě, pohled do zákulisí, virtuální prohlídku kovárny a mnoho dalších zajímavostí.

 

Kovářské řemeslo s rodinnou tradicí

Výuční list kovářský

Nám známá historie kovářského řemesla v naší rodině sahá až do konce 18. stol k Janu Náhlovskému, kováři v Jedomělicích, jehož dcera Anna Náhlovská byla manželkou Matěje Vrby, mého prapraděda, kováře v Hřešicích čp. 17 (cca 1820). Jeho vnuk, můj praděd Bohumil Vrba, získal kovářský výuční list v roce 1904 ve Středoklukách. V rodině se také často vyskytovaly obory příbuzné: zámečníci, strojní zámečníci a dědil se i vztah ke koním. 

 

Umělecké kovářství JAVEKO

kovářství Javeko

Kovářství JAVEKO vzniklo v roce 1992 a tím navázalo na staletí trvající kovářskou tradici v naší rodině. Zabývá se uměleckým i řemeslným zpracováním kovů. U všech našich výrobků usilujeme o precizní řemeslné zpracování a harmonicky působící tvar. Snažíme se každou zakázku podložit vlastními návrhy ušitými na míru zákazníkovi, aby si mohl vybrat z více technicky i finančně náročních variant.

 

Opravy, repase a restaurování

Oprava roštů pro muzeum v České Lípě

Nabízíme opravy, repase a restaurování od nástrojů, klik, zámků dveřního kování.až po historické mříže, zábradlí, balkony apod.

 

Kovářské kurzy

Kovářské kurzy

Nabízíme kovářské kurzy pro začátečníky i pokročilé.Aby měl takový kurz nějaký smysl je  mininální doba trvání jednorázového kurzu 5 hodin, optimální 10 hodin.

 

Podkovářství

Podkovářské zátiší

Absolvoval jsem podkovářský kruz na Střední řemeslné škole v Jaroměři a pravidelně se účastním tradičních Podkovářských dnů, kde pořádají semináře světové kapacity v podkovářství (např. Bernard Duvernay, Denis Leveillarad a jiní).

 

Ukázka řemesla v tradičních dílnách na jarmarcích, historických a kovářských akcích apod.

Ukázka řemesla - polní kovárna

S historickou dílnou vybavenou tradičními nástroji objíždíme výstavy, jarmarky a různé historické nebo zajímavé akce. Pravidelně nás můžete potkávat na Hamernickém dnu v Dobřívě, na Hefaistonu na hradě Helfštýn a na výstavě nožů v Příbrami. Mimo tyto stěžejní, jsme k vidění na jiných akcích podle toho, jak se nám podaří vyšetřit čas v zakázkovém provozu dílny.

 

Ražba mincí


Nabízíme návrh, zhotovení a ražbu pamětních mincí z různých materiálů. Naší specialitou je i možnost ražby upomínkových mincí přímo na místě akce. Na šlapacím kladivu si může každý zájemce vyrazit svou minci sám.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit